Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

FCH Most

Historie

Historie futsalového klubu FCH sahá do počátků 80. let minulého století.

Původně se oddíl, který vznikl a fungoval pod záštitou OO OÚNZ Most, jmenoval a vystupoval na různých akcích, ať již soutěžní tak i turnajových, pod příznačným názvem " Nemocnice ".

U začátků stála parta nadšenců jako Jindra Patera, Vlasta Bernas, Franta Veverka, Luboš Feix a další, kteří postupem času začali do svých řad získávat další fotbalové blázny, kteří hrají fotbal hlavně pro svoji radost a občas pro nějaké to vítězství.

V prvopočátcích existence působil klub v soutěžích malé kopané. Postupem času se stal rovnoceným soupeřem mužstvům, v té době předvádějícím nejlepší malou kopanou na mostecku a možná i v ústeckém kraji, Šmeralu Most a Timosu Most.  V této době klub zaznamenal i největší úspěch, kdy se kvalifikoval na finále Českého poháru do Mladé Boleslavi.

V současné době klub působí jako futsalový klub. V sezóně 2005/2006 se stal vítězem ústeckého krajského přeboru - jih. V sezoně 2009/2010 se stal dokonce vítězem Ústeckého přeboru. V posledních letech stojí také za zmínku 2.místo na GAMACUPU 2008, 1. místo na GAMACUPU 2009 a vítězství na kvalitně obsazeném turnaji " O pohár starosty Jiříkova " 2010

TOPlist